Harvard University
Jasurbek Umarov
O‘zbekiston xususiy maktablari orasida birinchi bo‘lib Harvard universitetiga to‘liq grant bilan qabul qilingan bitiruvchi.
Talabalarimizning IELTS va SAT imtihonlaridagi natijalari va dunyoga ochilgan eshiklar. Har bir ko‘rsatkich davri va manbasi bilan.

Manba: sodiqschool.uz, 2026-yil oktabr holatiga.
Taklif va o‘qishga kirish farqli. Qabul xati (offer) olgan bitiruvchi har doim o‘sha universitetga o‘qishga kirmaydi.
Grant summasi — universitet taklif qilgan grantning butun o‘qish davri uchun umumiy qiymati. Yillik summa emas va har doim qabul qilingan moliyalashtirish ham emas.
Davr. Umumiy ko‘rsatkichlar 2022–2026-yillar uchun; IELTS va SAT o‘rtachasi — so‘nggi 4 yil.
$360,000Harvard University
O‘zbekiston xususiy maktablari orasida birinchi bo‘lib Harvard universitetiga to‘liq grant bilan qabul qilingan bitiruvchi.
$360,000NYU Abu Dhabi
NYU Abu Dhabi universitetiga $360,000 grant bilan qabul qilindi.
IELTS 8.5 · SAT 1540
100% grantThe University of Hong Kong
Dunyo reytingida 17-o‘rinda turuvchi universitetga to‘liq grant bilan.
IELTS 7.5 · SAT 1520
$620,000Carnegie Mellon University in Qatar
Bowdoin College, Carnegie Mellon University in Qatar, University of Toronto va University of Miami — jami $620,000 grant takliflari.
$220,000Sabanci University
Swinburne University Malaysia, University of Minnesota Twin Cities, University of Colorado Boulder va Sabanci University takliflari.
Qabul qilindiKyoto University
QS reytingida dunyo bo‘yicha 57-o‘rinda turuvchi Kyoto University’ga qabul qilindi.
Qabul qilindiThe Hong Kong Polytechnic University
QS reytingida 54-o‘rinda turuvchi Hong Kong Polytechnic University’ga qabul qilindi.
$220,000Higher School of Economics
Rossiya universitetlari reytingida 3-o‘rindagi HSE’ga $220,000 grant bilan.
$252,000Bradley University, University of Evansville
Maktabni tamomlamasdan ikki universitetdan grant oldi. 2024-yildan Sodiq Schoolda o‘qiydi.
IELTS 7.5 · SAT 1410
$148,000University of Minnesota Twin Cities
University of Minnesota Twin Cities, University of Southern Maine va American University of Technology takliflari.
$160,000Drexel University
Drexel University’ga $160,000 grant bilan qabul qilindi.
Summalar — universitetlar taklif qilgan grantlarning to‘liq o‘qish davri uchun umumiy qiymati (maktab ma’lumoti). Qabul taklifi har doim o‘qishga kirganlikni anglatmaydi.
Bitiruvchilarimiz qabul qilingan universitetlar
















Xalqaro musobaqa. 4 yildan beri ishtirok etamiz. Jami 93 medal, 27 o‘quvchi.

Matematika, tabiiy fanlar va ingliz tili. Jami 10 medal.

Sport maydonida ham natija: 8 nafar sovrindor.
| O‘quvchi | IELTS | SAT |
|---|---|---|
| Manzura Karlibayeva | 8.5 | 1380 |
| Murod Aslamov | 8.5 | 1550 |
| Saidvalixon Xotamov | 8.0 | 1210 |
| Madina Otabekova | 8.0 | — |
| Abbos Mavlonov | 7.5 | 1540 |
| Mustafo Irgashev | 7.5 | 1520 |
| Lutfulloh Rauf | 7.5 | 1480 |
| Imran Elamonov | 7.5 | 1400 |
| Davron Erkinov | 7.5 | 1330 |
| Maxmud Abdumalik Xolmo‘minov | 7.5 | 1310 |
| Abdulaziz Sobirjonov | 7.5 | 1100 |
| Fotima Mo‘minova | 7.5 | — |
| Nazokat | 7.5 | — |
| Osiyo Kamolova | 7.5 | — |
| Toxirjon Mirzaqulov | 7.0 | 1380 |
| Kamronbek Mamaroziqov | 7.0 | 1400 |
| Shoxrux Odilov | 7.0 | 1320 |
| Mushtariya Solimova | 7.0 | 1270 |
| Umar Yo‘ldoshev | 7.0 | 1250 |
| Imron Qodirov | 7.0 | 1250 |
| Zulayxo Jo‘rayeva | 7.0 | — |
| Charos Rustamova | 7.0 | — |
| Shahina Fozilbekova | 7.0 | — |
| Diloromxon Sultonova | 7.0 | — |
| Dilobar To‘xtamurodova | 7.0 | — |
| Mahina Tojiyeva | 7.0 | — |
| Kamoliddin Ziyovuddinov | 7.0 | — |
| Sardorxo‘ja Xidoyatxo‘jayev | 7.0 | — |
| Izzatbek Vaxobjanov | 7.0 | — |
| Shahlo Ro‘ziqulova | 7.0 | — |
| Asliddin Ubaydullayev | 7.0 | — |
| Diyorbek Ishanxanov | 7.0 | — |
| Afruza Shukhratova | 7.0 | — |
| Ro‘zimurod Do‘stmirzayev | 6.5 | 1450 |
| Javlon Majidov | 6.5 | 1320 |
| Muxammadali Abduraximov | 6.5 | 1300 |
| Umid Abdumuratov | 6.5 | — |
Qabul tartibi va imtihon haqida bilib oling.