Senior School

Natijalar va universitetlar.

Talabalarimizning IELTS va SAT imtihonlaridagi natijalari va dunyoga ochilgan eshiklar. Har bir ko‘rsatkich davri va manbasi bilan.

Harvard universiteti oldida bitiruvchi

Umumiy ko‘rsatkichlar.

  • 239 bitiruvchi 500+ TOP universitetdan qabul xati olgan 2022–2026
  • $16M+ bitiruvchilar olgan grantlar (jami, barcha yillar) 2022–2026 · Tasdiqlanadi
  • ~80 bitiruvchi xorijda o‘qiydi: AQSh, Buyuk Britaniya, Koreya va Yevropa 2026
  • 7.5 IELTS o‘rtacha ball so‘nggi 4 yil
  • 1400 SAT o‘rtacha ball so‘nggi 4 yil
  • 93 World Scholar’s Cup medali, 27 o‘quvchi 4 yil

Manba: sodiqschool.uz, 2026-yil oktabr holatiga.

Metodika

Raqamlarni qanday o‘qish kerak.

Taklif va o‘qishga kirish farqli. Qabul xati (offer) olgan bitiruvchi har doim o‘sha universitetga o‘qishga kirmaydi.

Grant summasi — universitet taklif qilgan grantning butun o‘qish davri uchun umumiy qiymati. Yillik summa emas va har doim qabul qilingan moliyalashtirish ham emas.

Davr. Umumiy ko‘rsatkichlar 2022–2026-yillar uchun; IELTS va SAT o‘rtachasi — so‘nggi 4 yil.

  • Kohort bo‘yicha yillik jadval (bitiruvchilar soni, qabul, grant) tasdiqlanadi Tasdiqlanadi

Bitiruvchilar hikoyalari.

  • Jasurbek Umarov$360,000

    Harvard University

    Jasurbek Umarov

    O‘zbekiston xususiy maktablari orasida birinchi bo‘lib Harvard universitetiga to‘liq grant bilan qabul qilingan bitiruvchi.

  • Murod Aslamov$360,000

    NYU Abu Dhabi

    Murod Aslamov

    NYU Abu Dhabi universitetiga $360,000 grant bilan qabul qilindi.

    IELTS 8.5 · SAT 1540

  • Mustafo Irgashev100% grant

    The University of Hong Kong

    Mustafo Irgashev

    Dunyo reytingida 17-o‘rinda turuvchi universitetga to‘liq grant bilan.

    IELTS 7.5 · SAT 1520

  • Abrorbek Samijonov$620,000

    Carnegie Mellon University in Qatar

    Abrorbek Samijonov

    Bowdoin College, Carnegie Mellon University in Qatar, University of Toronto va University of Miami — jami $620,000 grant takliflari.

  • Umid Abdumuratov$220,000

    Sabanci University

    Umid Abdumuratov

    Swinburne University Malaysia, University of Minnesota Twin Cities, University of Colorado Boulder va Sabanci University takliflari.

  • Ulug‘bek KomilovQabul qilindi

    Kyoto University

    Ulug‘bek Komilov

    QS reytingida dunyo bo‘yicha 57-o‘rinda turuvchi Kyoto University’ga qabul qilindi.

  • Hasan IsroilovQabul qilindi

    The Hong Kong Polytechnic University

    Hasan Isroilov

    QS reytingida 54-o‘rinda turuvchi Hong Kong Polytechnic University’ga qabul qilindi.

  • Habibulloh Uktamjonov$220,000

    Higher School of Economics

    Habibulloh Uktamjonov

    Rossiya universitetlari reytingida 3-o‘rindagi HSE’ga $220,000 grant bilan.

  • Islom Barotaliyev$252,000

    Bradley University, University of Evansville

    Islom Barotaliyev

    Maktabni tamomlamasdan ikki universitetdan grant oldi. 2024-yildan Sodiq Schoolda o‘qiydi.

    IELTS 7.5 · SAT 1410

  • Shahruza Abduvaliyeva$148,000

    University of Minnesota Twin Cities

    Shahruza Abduvaliyeva

    University of Minnesota Twin Cities, University of Southern Maine va American University of Technology takliflari.

  • Vazira Bozorboyeva$160,000

    Drexel University

    Vazira Bozorboyeva

    Drexel University’ga $160,000 grant bilan qabul qilindi.

Summalar — universitetlar taklif qilgan grantlarning to‘liq o‘qish davri uchun umumiy qiymati (maktab ma’lumoti). Qabul taklifi har doim o‘qishga kirganlikni anglatmaydi.

Bitiruvchilarimiz qabul qilingan universitetlar

  • Harvard University
  • NYU Abu Dhabi
  • The University of Chicago
  • The University of Hong Kong
  • The Hong Kong Polytechnic University
  • Kyoto University
  • Carnegie Mellon University
  • Illinois Institute of Technology
  • University of Toronto
  • University of Minnesota
  • Drexel University
  • Central Asian University
  • Westminster International University in Tashkent
  • Webster University
  • Amity University

Musobaqalardagi yutuqlar.

  • World Scholar’s Cup

    Xalqaro musobaqa. 4 yildan beri ishtirok etamiz. Jami 93 medal, 27 o‘quvchi.

  • Asiarope olimpiadasi

    Matematika, tabiiy fanlar va ingliz tili. Jami 10 medal.

  • “Qibray Open” karate

    Sport maydonida ham natija: 8 nafar sovrindor.

IELTS va SAT natijalari.

O‘quvchiIELTSSAT
Manzura Karlibayeva8.51380
Murod Aslamov8.51550
Saidvalixon Xotamov8.01210
Madina Otabekova8.0—
Abbos Mavlonov7.51540
Mustafo Irgashev7.51520
Lutfulloh Rauf7.51480
Imran Elamonov7.51400
Davron Erkinov7.51330
Maxmud Abdumalik Xolmo‘minov7.51310
Abdulaziz Sobirjonov7.51100
Fotima Mo‘minova7.5—
Nazokat7.5—
Osiyo Kamolova7.5—
Toxirjon Mirzaqulov7.01380
Kamronbek Mamaroziqov7.01400
Shoxrux Odilov7.01320
Mushtariya Solimova7.01270
Umar Yo‘ldoshev7.01250
Imron Qodirov7.01250
Zulayxo Jo‘rayeva7.0—
Charos Rustamova7.0—
Shahina Fozilbekova7.0—
Diloromxon Sultonova7.0—
Dilobar To‘xtamurodova7.0—
Mahina Tojiyeva7.0—
Kamoliddin Ziyovuddinov7.0—
Sardorxo‘ja Xidoyatxo‘jayev7.0—
Izzatbek Vaxobjanov7.0—
Shahlo Ro‘ziqulova7.0—
Asliddin Ubaydullayev7.0—
Diyorbek Ishanxanov7.0—
Afruza Shukhratova7.0—
Ro‘zimurod Do‘stmirzayev6.51450
Javlon Majidov6.51320
Muxammadali Abduraximov6.51300
Umid Abdumuratov6.5—
Senior School

Keyingi natija — farzandingizniki bo‘lishi mumkin.

Qabul tartibi va imtihon haqida bilib oling.