Sodiq Schoolda o‘qish va ulg‘ayish.

239

bitiruvchi 500+ TOP universitetdan qabul xati olgan

2 yoshdan 11-sinfgacha — bitta maktab, ikki bosqich. Ona tilida mustahkam bilim, har kungi tarbiya va dunyo universitetlariga maktab ichida tayyorgarlik.

  • Sodiq School o‘quvchilari xorijiy universitet safarida
  • Kutubxonada o‘quvchilar
  • Sodiq School binosi
  • World Scholar’s Cup jamoasi
  • Futbol maydonida
  • MIT oldida o‘quvchilar
  • Navro‘z: sumalak sayli
  • Stol tennisi

Bitiruvchilarimiz qabul qilingan universitetlar

  • Harvard University
  • NYU Abu Dhabi
  • The University of Chicago
  • The University of Hong Kong
  • The Hong Kong Polytechnic University
  • Kyoto University
  • Carnegie Mellon University
  • Illinois Institute of Technology
  • University of Toronto
  • University of Minnesota
  • Drexel University
  • Central Asian University
  • Westminster International University in Tashkent
  • Webster University
  • Amity University
Bitta maktab

Ikki bosqich, bitta uzluksiz yo‘l.

Sodiq School ikki bo‘limdan iborat: Sodiq Junior School — erta yosh va 1–4-sinflar (ilgari Seven School) hamda Sodiq Senior School — 5–11-sinflar. Qadriyatlar va qabul xizmati umumiy, ta’lim esa har bir yoshga mos.

  • 2 yoshdan boshlanadi
  • Ona tilida ta’lim
  • IELTS o‘rtacha 7.5
  • Har kuni tarbiya
  • Sinfda 18–22 o‘quvchi
  • Arab tili
  • AP Calculus va Physics
  • Zakovat va Mutolaa
Maktabingizni tanlang

Farzandingiz yoshiga mos bosqich.

Ikkala bo‘lim ham bitta Sodiq qadriyatlari va bitta qabul xizmati asosida ishlaydi, lekin har biri o‘z yoshiga mos o‘qitadi.

Darsda o‘quvchilar
7.5IELTS o‘rtacha ball
Ta’lim yondashuvi

Ona tilida o‘qiydi, dunyo bilan raqobatlashadi.

Sodiq Schoolda fanlar o‘zbek tilida o‘qitiladi. Bola ona tilida fikrlaganda mavzuni chuqurroq tushunadi — ingliz tili esa bosqichma-bosqich, xalqaro imtihon darajasigacha o‘rgatiladi.

Navro‘z bayrami: sumalak
Bilim va tarbiya

Akademik fanlar va tarbiya bir dars jadvalida.

Farzandingiz o‘z tilini va qadriyatlarini yo‘qotmasdan ulg‘ayishi uchun tarbiya fanlari kundalik dasturning bir qismi.

  • Odobnoma va ruhiy tarbiya
  • Notiqlik san’ati
  • Arab tili
  • Mnemonika va tanqidiy fikrlash
Carnegie Mellon University in Qatar’ga tashrif
$16M+grantlar, 2022–2026
1400SAT o‘rtacha
Universitetga tayyorgarlik

Xalqaro imtihonlarga tayyorgarlik — maktab ichida.

IELTS, SAT va AP kurslari akademik fanlar bilan parallel o‘tiladi: o‘quvchi maktab dasturini ham o‘taydi, imtihonga ham tayyorlanadi. Universitetni tanlash va hujjat topshirishda ustozlar yo‘l-yo‘riq beradi.

Natijalar

Raqamlar o‘zi gapiradi.

Har bir ko‘rsatkich davri bilan berilgan. Batafsil metodika natijalar sahifasida.

  • 239 bitiruvchi 500+ TOP universitetdan qabul xati olgan 2022–2026
  • $16M+ bitiruvchilar olgan grantlar (jami, barcha yillar) 2022–2026 · Tasdiqlanadi
  • 7.5 IELTS o‘rtacha ball so‘nggi 4 yil
  • 1400 SAT o‘rtacha ball so‘nggi 4 yil
  • 93 World Scholar’s Cup medali, 27 o‘quvchi 4 yil
  • ~80 bitiruvchi xorijda o‘qiydi: AQSh, Buyuk Britaniya, Koreya va Yevropa 2026

Manba: sodiqschool.uz, 2026-yil oktabr holatiga.

Bitiruvchilar

Ular allaqachon TOP universitetlarda.

  • Jasurbek Umarov$360,000

    Harvard University

    Jasurbek Umarov

    O‘zbekiston xususiy maktablari orasida birinchi bo‘lib Harvard universitetiga to‘liq grant bilan qabul qilingan bitiruvchi.

  • Murod Aslamov$360,000

    NYU Abu Dhabi

    Murod Aslamov

    NYU Abu Dhabi universitetiga $360,000 grant bilan qabul qilindi.

    IELTS 8.5 · SAT 1540

  • Mustafo Irgashev100% grant

    The University of Hong Kong

    Mustafo Irgashev

    Dunyo reytingida 17-o‘rinda turuvchi universitetga to‘liq grant bilan.

    IELTS 7.5 · SAT 1520

  • Abrorbek Samijonov$620,000

    Carnegie Mellon University in Qatar

    Abrorbek Samijonov

    Bowdoin College, Carnegie Mellon University in Qatar, University of Toronto va University of Miami — jami $620,000 grant takliflari.

  • Umid Abdumuratov$220,000

    Sabanci University

    Umid Abdumuratov

    Swinburne University Malaysia, University of Minnesota Twin Cities, University of Colorado Boulder va Sabanci University takliflari.

  • Ulug‘bek KomilovQabul qilindi

    Kyoto University

    Ulug‘bek Komilov

    QS reytingida dunyo bo‘yicha 57-o‘rinda turuvchi Kyoto University’ga qabul qilindi.

  • Hasan IsroilovQabul qilindi

    The Hong Kong Polytechnic University

    Hasan Isroilov

    QS reytingida 54-o‘rinda turuvchi Hong Kong Polytechnic University’ga qabul qilindi.

  • Habibulloh Uktamjonov$220,000

    Higher School of Economics

    Habibulloh Uktamjonov

    Rossiya universitetlari reytingida 3-o‘rindagi HSE’ga $220,000 grant bilan.

Summalar — universitetlar taklif qilgan grantlarning to‘liq o‘qish davri uchun umumiy qiymati (maktab ma’lumoti). Qabul taklifi har doim o‘qishga kirganlikni anglatmaydi.

IELTS · SAT

Natijalar devori.

So‘nggi 4 yilda IELTS va SAT topshirgan o‘quvchilarimizdan bir qismi.

  • Manzura Karlibayeva

    IELTS 8.5 · SAT 1380

  • Murod Aslamov

    IELTS 8.5 · SAT 1550

  • Saidvalixon Xotamov

    IELTS 8.0 · SAT 1210

  • Madina Otabekova

    IELTS 8.0

  • Abbos Mavlonov

    IELTS 7.5 · SAT 1540

  • Mustafo Irgashev

    IELTS 7.5 · SAT 1520

  • Lutfulloh Rauf

    IELTS 7.5 · SAT 1480

  • Imran Elamonov

    IELTS 7.5 · SAT 1400

  • Davron Erkinov

    IELTS 7.5 · SAT 1330

  • Maxmud Abdumalik Xolmo‘minov

    IELTS 7.5 · SAT 1310

  • Abdulaziz Sobirjonov

    IELTS 7.5 · SAT 1100

  • Fotima Mo‘minova

    IELTS 7.5

  • Nazokat

    IELTS 7.5

  • Osiyo Kamolova

    IELTS 7.5

  • Toxirjon Mirzaqulov

    IELTS 7.0 · SAT 1380

  • Kamronbek Mamaroziqov

    IELTS 7.0 · SAT 1400

  • Shoxrux Odilov

    IELTS 7.0 · SAT 1320

  • Mushtariya Solimova

    IELTS 7.0 · SAT 1270

  • Umar Yo‘ldoshev

    IELTS 7.0 · SAT 1250

  • Manzura Karlibayeva

    IELTS 8.5 · SAT 1380

  • Murod Aslamov

    IELTS 8.5 · SAT 1550

  • Saidvalixon Xotamov

    IELTS 8.0 · SAT 1210

  • Madina Otabekova

    IELTS 8.0

  • Abbos Mavlonov

    IELTS 7.5 · SAT 1540

  • Mustafo Irgashev

    IELTS 7.5 · SAT 1520

  • Lutfulloh Rauf

    IELTS 7.5 · SAT 1480

  • Imran Elamonov

    IELTS 7.5 · SAT 1400

  • Davron Erkinov

    IELTS 7.5 · SAT 1330

  • Maxmud Abdumalik Xolmo‘minov

    IELTS 7.5 · SAT 1310

  • Abdulaziz Sobirjonov

    IELTS 7.5 · SAT 1100

  • Fotima Mo‘minova

    IELTS 7.5

  • Nazokat

    IELTS 7.5

  • Osiyo Kamolova

    IELTS 7.5

  • Toxirjon Mirzaqulov

    IELTS 7.0 · SAT 1380

  • Kamronbek Mamaroziqov

    IELTS 7.0 · SAT 1400

  • Shoxrux Odilov

    IELTS 7.0 · SAT 1320

  • Mushtariya Solimova

    IELTS 7.0 · SAT 1270

  • Umar Yo‘ldoshev

    IELTS 7.0 · SAT 1250

Sodiqdagi hayot

Darsdan tashqari ham to‘liq kun.

Haqiqiy suratlar — haqiqiy maktab hayoti. Har bir bo‘lim o‘z yoshiga mos.

  1. 8–25 yillik tajribaga ega ustozlar, ular orasida darslik mualliflari bor.

    • Matematika, ingliz tili, tarix
    • Ona tili va adabiyot
    • AP Calculus va AP Physics
    Batafsil
    Darslar va ustozlar
  2. Mazmunli kun: darslar, tanaffuslar, issiq ovqat va nazorat ostidagi mashg‘ulotlar.

    • Junior: 4 mahal ovqat
    • Keng oshxona
    • Xavfsiz va qulay bino
    Batafsil
    Kun tartibi va ovqatlanish
  3. Zakovat, Mutolaa, futbol, stol tennisi, karate va xalqaro musobaqalar.

    • World Scholar’s Cup: 93 medal
    • “Qibray Open” karate: 8 sovrindor
    • Mutolaa: 1200+ kitob o‘qildi
    Batafsil
    Klublar va sport
  4. Navro‘z sumalagidan Harvard, MIT va CMU Qatar’ga safarlargacha.

    Batafsil
    Bayramlar va sayohatlar
Qabul 2026–2027

Qabulga to‘rt qadam.

Junior va Senior jarayonlari biroz farq qiladi — tafsilotlar qabul sahifalarida.

  1. /01.

    So‘rov qoldiring

    Formani to‘ldiring yoki qo‘ng‘iroq qiling. Qabul bo‘limi 24 soat ichida bog‘lanadi.

  2. /02.

    Tashrif yoki sinov darsi

    Maktabni ko‘ring. Junior uchun bepul sinov darsi, Senior uchun diagnostik imtihon.

  3. /03.

    Suhbat va baholash

    Senior: matematika, ingliz tili va mantiq (2 soat) hamda suhbat.

  4. /04.

    Qaror va qabul

    Natija bo‘yicha qaror, shartnoma va moslashuv rejasi.

To‘lovlar

Shaffof narx, yashirin to‘lovlarsiz.

  • 2–6 yosh

    Bog‘cha guruhi

    3 990 000so‘m / oy

    Narxga kiradi
    • Barcha mashg‘ulotlar
    • Nonushta va tushlik
    • Tolmachoy
    • Ota-ona ilovasi
  • Maktabga tayyorlov guruhi

    Pre-School

    4 590 000so‘m / oy

    Narxga kiradi
    • Barcha mashg‘ulotlar
    • Nonushta va tushlik
    • Tolmachoy
    • Ota-ona ilovasi
  • 1–4-sinf

    Boshlang‘ich sinflar

    5 590 000so‘m / oy

    Natijador o‘quvchilar uchun stipendiya mavjud.

    Narxga kiradi
    • Barcha fanlar
    • 3 ta sport mashg‘uloti
    • 4 mahal ovqat
    • Mentor va tutor tizimi
    • Ota-ona ilovasi

Joriy saytlarda e’lon qilingan narxlar, 2026-yil oktabr. Yakuniy narxlar, to‘lov tartibi va shartnoma shartlari moliya bo‘limi tomonidan har o‘quv yili uchun tasdiqlanadi.

Ishonch

Ota-onalar nima deydi.

Sodiq School oilalari o‘z tajribasi haqida.

Hasan MamasaidovSodiq School ota-onasi
Alisher IsaevSodiq School ota-onasi
Husan MamasaidovSodiq School ota-onasi
Ibrohim GulyamovSodiq School ota-onasi
Missiyamiz

Biz kimmiz.

Sodiq School 2022-yilda Toshkentda o‘zbek o‘quvchilarini dunyoning eng yaxshi universitetlariga tayyorlash uchun ochilgan.

Bizning maqsadimiz oddiy: farzandingiz o‘z tilini va qadriyatlarini yo‘qotmasdan, dunyo bilan teng darajada raqobatlasha oladigan bo‘lib ulg‘aysin.

Bugun bu yo‘l 2 yoshdan boshlanadi va 11-sinfgacha uzluksiz davom etadi.

— Sodiq School jamoasi

Ilmga sodiqmiz

Darslik mualliflari, xalqaro sertifikatli pedagoglar va 8–25 yillik tajribaga ega ustozlar.

  • Sadokat Safarova
    Istirohat filiali direktoriSadokat Safarova
  • Hafizulloh Ahmad
    SAT va IELTS bosh o‘qituvchisiHafizulloh Ahmad
FAQ

Ko‘p beriladigan savollar.

Javob topmadingizmi? Qabul bo‘limiga yozing.

Qaysi yoshdagi bolalar qabul qilinadi?

Junior School 2 yoshdan 4-sinfgacha, Senior School 5–11-sinflarni qamrab oladi. Yosh chegaralari maktab rahbariyati tomonidan yakuniy tasdiqlanadi.

Ta’lim qaysi tilda olib boriladi?

Fanlar o‘zbek tilida o‘qitiladi. Ingliz tili kuchaytirilgan, arab tili ham o‘qitiladi.

Senior qabul imtihoni qanday o‘tadi?

Matematika, ingliz tili va mantiqiy fikrlash — 2 soat. Keyin bola va ota-ona bilan suhbat.

Farzandimning baholarini qanday kuzataman?

Sodiq School mobil ilovasi orqali davomat, baholar va o‘zlashtirishni kuzatishingiz mumkin. Ilova o‘zbek, rus va ingliz tillarida ishlaydi.

Seven Schoolda o‘qiyotgan farzandim uchun nima o‘zgaradi?

Seven School endi Sodiq Junior School nomi bilan Sodiq oilasining bir qismi. O‘zgarishlar sanasi va har bir oila uchun shartlar alohida tushuntiriladi.

Farzandingizning keyingi qadami